לייעוץ מקצועי והצעת מחיר

הדברת ג'וקים לבד

הדברת ג'וקים לבד

תוכן עניינים

הם מציפים את הבית, ומתחילים להיכנס גם לחבילות המזון על השיש. אם גם בביתכם יש תיקנים יתכן וגם אתם סובלים כמו אחוז ניכר מבעלי הבתים באזור המרכז. חלק מנסים הדברת ג'וקים לבד ואחרים מעדיפים להזמין מדביר. במאמר זה ננסה לתת לכם את ההנחיות הבסיסיות כיצד להיפרד מהחרק המרגיז בדרך היעילה ביותר.

מחפשים מדביר מקצועי ואמין? השאירו פרטים ונדאג שאחד כזה יחזור אליכם!

ראשית – הרחיקו את כל המזון החשוף

התיקנים מגיעים לבית משום שהם מחפשים מזון, כמו כל בעל חיים. לכן, אם אתם לא משאירים פירורי אוכל על הרצפה, מזון בפח האשפה וחבילות מזון על השיש הם לא יגיעו אליהם. חשוב גם לאחסן בקופסאות פלסטיק את המזון שנמצא במזווה. למקרר ולמקפיא למרבה המזל הם לא יכולים להגיע. בנוסף, הם מסוגלים גם לאכול שאריות של מזון מקולקל שנשארו בתוך הארון בו ממוקם פח השאפה שלכם. לכן, חשוב להקפיד לא להשאיר לכלוך שיכול לשמש כמזון.

כדאי לדעת שיש הבדל בין התיקן המוכר לכם, לבין זן אחר שמוכנה תיקן גרמני. תיקן גרמני אוכל גם חתיכות קרטון ולכן גם אם תרחיקו את כל שאריות המזון תתקשו להפטר ממנו. הוא עובר ממקום למקום בתוך ריהוט או ארגזים וכשהוא נכנס לבית כמעט ואי אפשר להפטר ממנו ללא חומרי הדברה חזקים ולכן הדברת ג'וקים לבד פחות יעילה.

הדברת ג'וקים לבד: איך הורגים את התיקנים?

כדי להרוג תיקן שנמצא מולכם אתם יכולים להשתמש בתרסיס. אך, הדבר לא יפתור את בעיית התיקנים אם הם מקננים בבית. תיקן גרמני יש להרוג בדרך אחרת. קיים ג'ל מיוחד שרק מדבירים רשאים לרכוש. ג'ל זה נצמד לרגליו של התיקן ומפזר את החומר בקן. כך, ניתן להפטר מכמות גדולה של מקקים בעת ובעונה אחת.

בעבר, ריסוס של רעל ומלכודות פרומון היו יעילים נגד זן זה של מקקים, אך למרבה הצער הם פיתחו עם השנים עמידות לרעלים. האפשרות היחידה תהיה להזמין מדביר לפחות לטיפול אחד, ולקוות שיצליח להפטר ממשפחת התיקנים שעברה להתגורר בביתכם.

טיפול בתיקנים רגילים ניתן גם לבצע באמצעות מלכודות הנראות כקופסה, ומהוות אמצעי להדברה אורגנית שמתאימה גם לבית בו מתגוררות חיות מחמד.

לסיכום, אם לא הצלחתם להפטר מהתיקנים בבית לאחר ביצוע ההמלצות שלנו, כנראה שמדובר בתיקן גרמני ולכן כדאי להזמין מדביר מקצועי.

כתיבת תגובה

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? שתפו!

Facebook
Pinterest
LinkedIn

טיפים נוספים

לייעוץ מקצועי והצעת מחיר השאירו פרטים

בעל מקצוע?

רוצה לבנות כרטיס ביקור דיגילי חינם?

כרטיס מעוצב ללא עלות

רוצה לקבל טלפונים מלקוחות חדשים ללא הפסקה?
קבל מאיתנו הצעת מחיר לבנייה וקידום העסק שלך!

הצעה משתלמת ללא התחייבות