מחירון בעלי מקצוע

איך בוחרים מחשב נייד

איך בוחרים מחשב נייד

תוכן עניינים

בעבור רבים המעוניינים לרכוש מחשב נייד איכותי, רכישת מחשב נייד איכותי הינה משימה מורכבת הדורשת ידע שלא תמיד ידוע לכולם. רכישת מחשב נייד כרוכה בלבטים רבים? אנחנו כאן בשבילכם! ליקטנו עבורכם כמה טיפים שכדאי לכם לשים לב אליהם בעת רכישת מחשב נייד.

איך בוחרים מחשב נייד – ניידות

רמת הניידות של מחשבים ניידים משתנה ממחשב אחד למשנהו. רמת הניידות נגזרת מגודל המחשב, לו השפעה מכרעת על משקלו ומכאן למידת המאמץ שצריך להשקיע בעת נשיאתו.
התאימו את גודל המחשב לצרכים שלכם, כך שלא תגיעו למצב שנשיאת המחשב גורמת לכם למאמץ יתר ולתסכול.

מעבד

ישנם סוגי מעבדים שונים, כגון: i3, i5, i7, i ועוד. במידה ומטרת רכישת המחשב היא לצורך כללי כמו רשתות חברתיות, גלישת אינטרנט וכו'- מעבדי i3 יהיו מצוינים.
מנגד, אם אתם טיפוסים שהמחשב הוא כמו הארון שלכם- עמוס בדרך כלל, מעבדי i5 עדיפים יותר.
מעבדי i7 מתאימה לשימושי מחשב כבדים כמו תוכנות גרפיות שונות או משחקים שמבחינת גרפיקה, לא מביישים.
מעבדי i9 הוא דוגמה למעבד חזק במיוחד, ההולם שימוש כבד במחשב ומנגד, מאפשר ביצועים טובים.
הקפידו על סוג מעבד הולם צרכים ותוכלו ליהנות ממחשב טוב יותר, באופן אישי.

כונן רגיל וכונן ssd

מחשב נייד המכיל כונן ssd נעשו נפוצים יותר לאחרונה. למרות המחיר הלא מבוטל של מחשב המכיל כונן כזה, לכונן זה יכולת שיפור זמן טעינת מערכת ההפעלה ועוד מרכיבים רבים וחשובים אחרים. אך אם סכום הכסף אותו אתם מעוניינים ויכולים להשקיע במחשב נייד מעט מוגבל, שקלו אפשרות קניית מחשב המכיל כונן רגיל, המכיל נפח יחסית קטן, כמו 128 או 256 ג'יגה.
כמובן שישנם מחשבים יקרים הרבה יותר, המכילים גם כונן ssd וגם כונן רגיל. במידה והנכם מעוניינים ובעלי יכולת לרכוש מחשב מסוג זה, תוכלו להנות גם מקצב טעינה מהיר, וגם נפח אחסון המסוגל להכיל קבצים רבים.

איך בוחרים מחשב נייד – מחיר

אם ברכישת פלאפון ניתן לומר כי הנטייה לרכוש מכשירי ביניים הינה מוצדקת, שהרי פלאפון יכול ליפול ולהישבר, להתקלקל או אף להיגנב, הרי שנטייה זו לא תתאים לעניין רכישת מחשב נייד.
המחשבים הניידים בדרך כלל נמצאים בתיק שהוקצה עבורם, ואינם מובאים לכל מקום אליו אנו הולכים, בשונה מפלאפון. מה שמפחית את סיכויי השבירה או הגניבה שלו.
כדאי לרכוש מחשב ניד חזק ואיכותי, אף אם הוא דורש מכם להוציא סכום כסף מעט גבוה, שהרי מחשב נייד במחיר נמוך, לרוב לא יספק אתכם לטווח הזמן הארוך ועלול לגרום לכם לבקר בחנות המחשבים לעיתים קרובות מדי.

אהבת את הכתבה? הרשמו לרשימת תפוצה כדי לקבל את המידע הכי עדכני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? שתפו!

Facebook
Pinterest
LinkedIn

טיפים נוספים