מחירון בעלי מקצוע

איך לאלף כלב? טיפים שונים לאילוף יעיל

איך לאלף כלב

תוכן עניינים

יש לכם כלב? ככל הנראה השאיפה הכי גדולה שלכם תהיה שהוא יהיה מאולף. אך לפני שאתם פונים לאילוף כלבים מוסמך, מה דעתכם לנסות אלף את הכלב בעצמכם? לא מן הנמנע כי תוכלו להשיג תוצאות מרשימות במיוחד. אם השאיפה היא לאלף את הכלב בצורה בסיסית, תוכלו להשיג אותה בעצמכם. במאמר הבא אנו נספק לכם מספר טיפים חשובים לאילוף יעיל של הכלב. אולי זה מה שיכול לסייע לכם להביא את הכלב למצב שבו הוא יהיה מאולף לחלוטין.

איך לאלף כלב? שומרים על עקביות

בהתחלה אולי יהיה נדמה לכם כי הכלב איננו מקשיב לפקודות שלכם. אך כאשר אתם תשמרו על עקביות, פתאום תוכלו לראות איך הכלב מתרגל לפקודות השונות. אם לא תבצעו את הפעולות הללו בכל יום מחדש, הכלב פשוט ישכח מהפעולות כעבור מספר ימים. כך שאם תרצו לראות תוצאות, יהיה עליכם להבין כי האחריות היא שלכם. אם לא תחזרו על הפקודות בצורה ברורה ועקבית, אתם לא תראו תוצאות. כך שאל תחשבו כי התהליך הוא קל ופשוט, הבינו כי ההתחייבות היא גדולה. אם לא תהיו עקביים פשוט המצב יישאר בדיוק כפי שהוא.

היכנסו לבחור לעצמכם אילוף כלבים מוכשר ומקצוען עוד היום

בכל פעם תעבדו עם פקודה שונה

ישנה שגיאה של לא מעט אנשים שרוצים לדעת איך לאלף כלב. הם נוטים להפיל על הכלב שלהם את כל הפקודות הקיימות, בתקווה כי הם יצליחו לאלף אותו במהרה. אך מה שקורה הוא שמרוב כל הפקודות, הכלב בעצמו עשוי ללכת לאיבוד. תדמיינו מצב שבו ינסו ללמד אתכם מספר דברים בעת ובעונה אחת בלי שתהיו מוכנים לכך. השיטה הכי טובה היא פשוט להתמקד בפקודה אחת בכל פעם מחדש.

תשנו בכל פעם את סביבת האילוף

עוד טעות שיכולה לקרות לכל מי שלא יודע איך לאלף כלב היא לבצע את האילוף כל פעם באותו מקום. אם לא תשנו את הסביבה שבה אתם מאלפים את הכלב, הוא עשוי לחשוב כי האילוף רלוונטי רק למקום הספציפי הזה. כך שאם תגיעו עם הכלב למקומות אחרים, הוא עשוי שלא להקשיב לפקודות. עליכם לנסות לקחת את הכלב לאזורים שבהם הוא עשוי למצוא גירויים, אך עדיין להקשיב לכם. כי לא בכל פעם תוכלו לדאוג שהסביבה תהיה סביבה נוחה וידידותית.

אולי יעניין אותך גם לוכד חולדות

איך לאלף כלב? לא מרימים ידיים

גם אם נדמה לכם כי הכלב איננו מקשיב לפקודות שלכם עליכם להתאזר בסבלנות. לא כל הכלבים מסוגלים לקבל פקודות חדשות ולהבין אותם במהירות שיא. כך שככל שתהיו סבלניים, כך תוכלו לראות גם תוצאות משמעותיות בהמשך. מובן שאם עבר הרבה זמן ללא שינוי, מוטב יהיה שתפנו למאלף מקצועי. יש כלבים שלא ניתן לאלף אותם לבד, ורק איש מקצוע מיומן יוכל להביא את התוצאות הרצויות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תוכן עניינים

אהבתם את הכתבה? שתפו!

Facebook
Pinterest
LinkedIn

טיפים נוספים